Megbukott a minősítésen az iskola, ezután öngyilkos lett az igazgatónő
Öngyilkos lett egy igazgatónő Angliában miután iskolája elégtelen értékelést kapott a kormányzati minősítésen.
Öngyilkos lett egy igazgatónő Angliában miután iskolája elégtelen értékelést kapott a kormányzati minősítésen.
"Unokáim, testvéreim unokái, szomszédgyerekek és tanítványok egytől egyig arról számolnak be, hogy a tanárnéni/bácsi minősülős órája színpadi mutatvány volt, a legkevésbé sem hasonlított a hétköznapira" - olvasható a pedagógusminősítési rendszerről abban az olvasói levélben, amelyet a Független Tanerők Hangja nevű Facebook-csoport tett közzé.
Az intézményhez hasonlóan a pedagógusok és a vezetők önértékelését két év helyett ötéves ciklusokban kell elvégezni - mondta Szakál Ferenc Pál köznevelési szakértő.
Azoknak a tanároknak, akik a Pedagógus I. és Pedagógus II. kategóriák valamelyikébe szeretnének lépni, a hónap végéig kell feltölteniük az e-portfóliójukat.
November 30 - ezt a határidőt kell megjegyezniük azoknak a tanároknak, akik részt akarnak venni a minősítési eljáráson.
A tanárok 80 százalékának van több órája ebben a tanévben, mint az életpályamodell bevezetése előtt volt. A rendszer miatt túlterheltek a tanárok, a mesterpedagógusok helyettesítése miatt pedig még túlórapénzt sem kapnak.
Megnéztük, hogyan ellenőrzik 2014-től a tanfelügyelők a tanárok és igazgatók munkáját, illetve az iskolák működését. Összegyűjtöttük a legjobb mémeket, amelyek a tankönyvellátás államosításáról szóló törvény elfogadása kapcsán születtek, és bemutattuk a svéd, illetve a finn felsőoktatási rendszert. A hét hírei és cikkei.
Pedagógiai értékelés és korrekció, személyiség- és közösségfejlesztés, a Nemzeti alaptantervnek való megfelelés - ilyen szempontok alapján értékeli majd az iskolákat a tanfelügyelők. Az első dokumentumokat és a konkrét szempontokat múlt hét csütörtökön hozták nyilvánosságra.
Módszertani felkészültség, nyelvi igényesség, konfliktuskezelési stratégiák - többek között ezeket is vizsgálják majd a tanfelügyelők. Az "országos pedagógiai-szakmai ellenőrzéssel" kapcsolatos első dokumentumokat és a konkrét szempontokat csürtökön hozták nyilvánosságra.
Sokan kérdeztétek, hogy mit kell tartalmaznia a portfóliónak, amelyet a minősítési eljáráshoz kell összeállítani. Összegyűjtöttük, mit lehet tudni a tanári portfólióról.
Kik léphetnek magasabb fizetési kategóriába 2015-től? Milyen vizsgán kell átmenniük a többéves szakmai tapasztalattal és szakvizsgával rendelkező tanároknak? A legfontosabb tudnivalók.
Portfólió összeállítása és védése, óralátogatások, intézményi önértékelés - ebből áll a minősítési eljárás, amelyen a pedagógus-életpályamodell szeptember 1-jei bevezetése értelmében minden - magasabb fizetési fokozatba lépő - tanárnak át kell esnie. Lépésről lépésre az eljárásról.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.